Catering dietetyczny cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Taka forma żywienia potocznie znana jest jako dieta pudełkowa. Opiera się ona na przyjmowaniu specjalnie wyselekcjonowanych i dobranych posiłków, dostarczanych bezpośrednio do klienta przez wynajętą do tego celu firmę.

Wygodna dieta pudełkowa

Na dietę z dostawą do domu warto zdecydować się z bardzo wielu różnych powodów. Korzystają z niej osoby chcące schudnąć oraz dopilnować ustalonego przez dietetyka planu żywienia, jak i klienci z jakiegoś powodu nie posiadający możliwości samodzielnego przyrządzania codziennych posiłków. Atuty cateringu doceniają jednak również sportowcy, którzy mogą w ten sposób indywidualnie dopasować dietę do ustalonego planu treningowego oraz sprecyzowanego stylu żywienia. W każdym przypadku podstawową zaletą cateringu dietetycznego jest przede wszystkim oszczędność czasu. Nie trzeba tracić go na wymyślanie dań spełniających określone wymagania lub przełamujących rutynę czy kupowanie wszystkich niezbędnych produktów, a także samo przygotowywanie odpowiednio wyważonej porcji. Drugim bardzo istotnym plusem jest natomiast możliwość dostosowania wszystkich dostarczanych potraw do własnych potrzeb dietetycznych oraz upodobań kulinarnych.

Dopasowanie diety cateringowej

Decydując się na wybór dostawcy cateringu, warto w najbardziej optymalny sposób dopasować udostępniany przez niego plan dietetyczny do własnych predyspozycji. Należy przy tym uwzględnić przede wszystkim wiek, wagę, wzrost oraz poziom i rodzaj aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia pozostaje również wyznaczenie konkretnego celu przejścia na konkretną dietę, którym bardzo często jest potrzeba zrzucenia kilku dodatkowych kilogramów lub po prostu zmiana stylu życia na zdrowszy. Pomimo istotności celów zdrowotnych, dieta pudełkowa powinna być jednak po prostu smaczna. Firmy cateringowe bardzo chętnie biorą pod uwagę preferencje żywieniowe swoich klientów, dlatego udostępniają im bardzo zróżnicowane plany żywienia do wyboru. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku osób, które nie znoszą niektórych produktów lub po prostu nie mogą ich jeść, na przykład z powodu nietolerancji lub alergii.

Catering dietetyczny w Eat Zone

Szeroki wybór diet pudełkowych posiada w swojej ofercie firma Eat Zone. Można w niej zamówić catering dietetyczny opierający się zarówno na potrawach uwzględniających optymalny plan żywienia, jak i tych przeznaczonych dla klientów o bardziej precyzyjnych wymaganiach. W ofercie znajdują się między innymi diety odchudzające, wegetariańskie i bezglutenowe, a także plany żywnościowe składające się ze składników przyczyniających się do maksymalnie szybkiego spalania tłuszczu. Wszystkie zestawy cateringowe układane są przez odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, a serwowane dania składają się wyłącznie z pełnowartościowych i zbilansowanych pod względem energetycznym składników. Dodatkową zaletą firmy jest stałe rozwijanie oferty na podstawie przesyłanych sugestii, dzięki czemu diety pudełkowe Eat Zone są w stanie zadowolić każdego klienta.

1 KOMENTARZ

  1. Przede wszystkim myślę, że catering bez dietetyka to będzie pic na wodę. Niestety. Ja się często żywię na pudełkach i na szczęście mogę powiedzieć,że znalazłam firmę która mnie satysfakcjonuję i jest zdrowo i pysznie. My w Poznaniu z koleżankami zamawiamy z firmy jedzeniemarzenie. Jest to na prawdę super opcja w naszym mieście. I warto wspierać firmy z własnego podwórka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.