Wśród wielu modeli ekspresów do kawy możemy wyróżnić zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się pierwszy wariant, ale za to drugi również ma wiele zalet do zaoferowania. Które z rozwiązań sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni?

Ilość miejsca i wygląd

Ekspresy do kawy do zabudowy to urządzenia, które idealnie nadają się do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym stylu. Oczywiście nie jest to wymóg konieczny. Wszystko też zależy bezpośrednio od wyglądu samego ekspresu do zabudowy. Przede wszystkim dostosowuje się on do wnętrza pomieszczenia ze względu na uniwersalną stylistykę. Nie zajmuję on zbyt dużej ilości miejsca, ponieważ jest wbudowany w zabudowę kuchni.

Ekspresy wolnostojące można ustawić w dowolnym dla siebie miejscu w kuchni, a także mamy możliwość przenoszenia ich w różne miejsca, np. na blat, stół, komodę, czy wyspę. Dlatego ze względu na niewielką wagę można je śmiało przestawiać w różne miejsca. Nie wymagają montażu w zabudowę, co daje nieco swobody. Wyglądem również wcale nie odchodzą od reszty. Zazwyczaj są utrzymane w nowoczesnych liniach o nieprzeciętnych kolorach bieli, srebra, czy czerni.

Dostosowane do różnej aranżacji

Ekspresy do zabudowy muszą odpowiednio pasować do wymiarów mebli. Wiele osób wybiera to rozwiązanie na etapie projektowania lub remontowania nowej kuchni, aby następnie uniknąć wszelkich problemów z montażem. Gdy wymieniamy tylko i wyłącznie meble – nadal powinniśmy zwrócić uwagę na ich wymiar względem ekspresu.

Ekspresy wolnostojące wkomponowują się w każdą kuchnię. Nie musimy także specjalnie wymieniać mebli ani dostosować wyglądu pomieszczenia pod nie. Jedynie niektóre modele urządzenia wymagają dużego miejsca na blacie, szczególnie gdy mamy małą kuchnię. W tym przypadku niekiedy musimy szukać ekspresu, który nie ma dużych gabarytów, a spełnia wszystkie nasze funkcje.

Dodatkowe funkcje

Zarówno w ekspresie do zabudowy, jak i tych wolnostojących mamy wiele funkcji, które praktycznie się ze sobą nie różnią. W obu wariantach mamy możliwość dostosowania parametrów do swoich potrzeb, np. wybór ilości i grubości ziaren, wody, rodzaju kawy, czy ilości mleka. Dodatkowo w profesjonalnych urządzeniach mamy do wyboru podgrzewanie filiżanek, przygotowanie dwóch napojów jednocześnie, system spieniania mleka, funkcje automatycznego czyszczenia i odkamieniania, czy systemy, które pozwalają sterować urządzeniem za pomocą smartfona lub jednego przycisku. Oba ekspresy są z pewnością warte uwagi, a ich wybór zależy tylko od nas i tego, czego akurat potrzebujemy w danym momencie.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.