Właściwości odżywcze jabłka

Właściwości odżywcze jabłka:

Właściwości odżywcze jabłka – czy warto je jeść i jakie właściwości nam dostarczają?

O tym, że jabłka są zdrowie wiedzą wszyscy. Ale czy na pewno każdy wie dlaczego? Jabłko to bez wątpienia najbardziej popularne owoce, szczególnie w Polsce. Wszyscy cenią je za ich smak, ale również różnorodność, ponieważ nadają się zarówno do przygotowania dań na słodko jak i na słono.

Warto wiedzieć, jak dobry wpływ wywiera jedzenie jabłek na nasze zdrowie i włączyć je na stałe do codziennej diety. Poniżej znajdziecie kilka bardzo ważnych informacji o wpływie jabłek na nasze zdrowie.

Właściwości:

Jabłka pomagają w profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu II. Korzystniej jest jeść jabłka w całości, gdyż zawierają one więcej błonnika pokarmowego. Błonnik zmniejsza wchłanianie cukru z pokarmu i pomaga unormować jego poziom we krwi. Należy pamiętać o tym, że jabłka należą do produktów z niskim poziomem glikemicznym, które nie powodują gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi.

Niewiele ludzi wie o tym, że jabłka sprzyjają odchudzaniu. Zjedzenie jabłka wywołuje długie uczucie sytości. Pektyny zmniejszają głód i zapobiegają podjadaniu między posiłkami, co w  efekcie przyczynia się do utraty wagi.

Jabłka działają również przeciwmiażdżycowo. Witamina C, która występuje w jabłkach zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi. Natomiast potas dostępny w jabłkach obniża ciśnienie tętnicze.

Jabłka wpływają również pozytywnie na wygląd skóry. Witamina C bierze również udział w metabolizmie, zapewnia młody wygląd skórze, przeciwdziała jej wiotczeniu.

Błonnik w jabłkach reguluje pracę jelit i wpływa pozytywnie na regularne wypróżnianie się, a dodatkowo pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia uciążliwych hemoroidów.

Jabłka wspomagają również nasze zęby. Gryzienie i żucie twardych owoców pobudza wydzielanie śliny, która działa bakteriobójczo na próchnicotwórcze bakterie i wymiata resztki pokarmowe. Owoce te zawierają dużo cukrów, dlatego też nie należy ich zjadać już po umyciu zębów.

Jak widzimy jabłka mają wiele dobrych właściwości, które naturalnie wspomagają nasz organizm i dobrze oddziałują na nasze zdrowie. Dlatego też warto wprowadzić jabłka do naszej codziennej diety.

Polecamy Wam nasz poradnik, gdzie znajdziecie wiele inspiracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Oceń przepis*
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.