Właściwości odżywcze jabłka

Właściwości odżywcze jabłka:

Właściwości odżywcze jabłka – czy warto je jeść i jakie właściwości nam dostarczają?

O tym, że jabłka są zdrowie wiedzą wszyscy. Ale czy na pewno każdy wie dlaczego? Jabłko to bez wątpienia najbardziej popularne owoce, szczególnie w Polsce. Wszyscy cenią je za ich smak, ale również różnorodność, ponieważ nadają się zarówno do przygotowania dań na słodko jak i na słono.

Warto wiedzieć, jak dobry wpływ wywiera jedzenie jabłek na nasze zdrowie i włączyć je na stałe do codziennej diety. Poniżej znajdziecie kilka bardzo ważnych informacji o wpływie jabłek na nasze zdrowie.

Właściwości:

Jabłka pomagają w profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu II. Korzystniej jest jeść jabłka w całości, gdyż zawierają one więcej błonnika pokarmowego. Błonnik zmniejsza wchłanianie cukru z pokarmu i pomaga unormować jego poziom we krwi. Należy pamiętać o tym, że jabłka należą do produktów z niskim poziomem glikemicznym, które nie powodują gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi.

Niewiele ludzi wie o tym, że jabłka sprzyjają odchudzaniu. Zjedzenie jabłka wywołuje długie uczucie sytości. Pektyny zmniejszają głód i zapobiegają podjadaniu między posiłkami, co w  efekcie przyczynia się do utraty wagi.

Jabłka działają również przeciwmiażdżycowo. Witamina C, która występuje w jabłkach zmniejsza stężenie cholesterolu we krwi. Natomiast potas dostępny w jabłkach obniża ciśnienie tętnicze.

Jabłka wpływają również pozytywnie na wygląd skóry. Witamina C bierze również udział w metabolizmie, zapewnia młody wygląd skórze, przeciwdziała jej wiotczeniu.

Błonnik w jabłkach reguluje pracę jelit i wpływa pozytywnie na regularne wypróżnianie się, a dodatkowo pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia uciążliwych hemoroidów.

Jabłka wspomagają również nasze zęby. Gryzienie i żucie twardych owoców pobudza wydzielanie śliny, która działa bakteriobójczo na próchnicotwórcze bakterie i wymiata resztki pokarmowe. Owoce te zawierają dużo cukrów, dlatego też nie należy ich zjadać już po umyciu zębów.

Jak widzimy jabłka mają wiele dobrych właściwości, które naturalnie wspomagają nasz organizm i dobrze oddziałują na nasze zdrowie. Dlatego też warto wprowadzić jabłka do naszej codziennej diety.

Polecamy Wam nasz poradnik, gdzie znajdziecie wiele inspiracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.