Vodka sunrise

Opis Vodka Sunrise:

Vodka Sunrise (Wódka Sunrise) to klasyczny drink lub koktajl. Jest to prosty drinki z wódką, sokiem pomarańczowym oraz grenadyną.

Drink ten z pewnością większości kojarzy się z inną, ale bardzo podobną odmianą tego drinka. Mowa tu oczywiście o klasycznym drinku Tequila Sunrise. Jest to jednak droższa wersja tego drinka. Ja polecam wszystkim również dzisiejszą wersję z dodatkiem wódki.

Zresztą, co jest ważne wódka w Polsce jest jednak częściej kupowana niż egzotyczna tequila, więc drinki z wódką wydają się bardziej znane i lubiane. Drink będzie również idealny dla osób, które uwielbiają drinki z sokiem pomarańczowym. Bowiem smak pomarańczy jest tutaj królową. Jeżeli dodamy do tego odrobinę soku z grenadyny, nadamy mu słodko-kwaskowatego smaku. Wódka Sunrise jest uwielbiany w szczególności przez kobiety.

Drink jest bardzo szybki i prosty do przygotowania. Co jest najważniejsze przygotowanie nie zajmie nam zbytnio dużo czasu.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki czy też przepisy na drinki z wódką.

Składniki:

50 ml wódki
150 ml soku pomarańczowego
25 ml syropu grenadyna
Kostki lodu

Opis przygotowania:

Do podania drinka używam zawsze wysokich szklanek typu high-ball.

Do shakera dodajemy wódkę oraz sok pomarańczowy. Następnie całość dokładnie mieszamy i przelewamy do szklanki wypełnionej lodem.

Następnie do szklanki powoli wlewamy grenadynę, która powinna opaść na dno szklanki. Wtedy stworzy nam się dwukolorowy drink, który w takiej odsłonie możemy podać. Ja jednak delikatnie całość mieszam.

Na samym końcu dla lepszego efektu, drinka możemy ozdobić plasterkiem pomarańczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Oceń przepis*
Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.