Vodka sunrise

Opis Vodka Sunrise:

Vodka Sunrise (Wódka Sunrise) to klasyczny drink lub koktajl. Jest to prosty drinki z wódką, sokiem pomarańczowym oraz grenadyną.

Drink ten z pewnością większości kojarzy się z inną, ale bardzo podobną odmianą tego drinka. Mowa tu oczywiście o klasycznym drinku Tequila Sunrise. Jest to jednak droższa wersja tego drinka. Ja polecam wszystkim również dzisiejszą wersję z dodatkiem wódki.

Zresztą, co jest ważne wódka w Polsce jest jednak częściej kupowana niż egzotyczna tequila, więc drinki z wódką wydają się bardziej znane i lubiane. Drink będzie również idealny dla osób, które uwielbiają drinki z sokiem pomarańczowym. Bowiem smak pomarańczy jest tutaj królową. Jeżeli dodamy do tego odrobinę soku z grenadyny, nadamy mu słodko-kwaskowatego smaku. Wódka Sunrise jest uwielbiany w szczególności przez kobiety.

Drink jest bardzo szybki i prosty do przygotowania. Co jest najważniejsze przygotowanie nie zajmie nam zbytnio dużo czasu.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki czy też przepisy na drinki z wódką.

Składniki:

50 ml wódki
150 ml soku pomarańczowego
25 ml syropu grenadyna
Kostki lodu

Opis przygotowania:

Do podania drinka używam zawsze wysokich szklanek typu high-ball.

Do shakera dodajemy wódkę oraz sok pomarańczowy. Następnie całość dokładnie mieszamy i przelewamy do szklanki wypełnionej lodem.

Następnie do szklanki powoli wlewamy grenadynę, która powinna opaść na dno szklanki. Wtedy stworzy nam się dwukolorowy drink, który w takiej odsłonie możemy podać. Ja jednak delikatnie całość mieszam.

Na samym końcu dla lepszego efektu, drinka możemy ozdobić plasterkiem pomarańczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.