Virgin Blue Lagoon

Opis Virgin Blue Lagoon:

Virgin Blue Lagoon to kolejny pomysł na napoje bezalkoholowe. Tym razem proponujemy drink przy użyciu słynnego syropu Blue Curacao. Syrop ten nadaje naszym napojom piękny błękitny kolor. Z tego właśnie powodu powstała nazwa Blue Lagoon, czyli w polskim języku Błękitna Laguna.

Blue Lagoon czy też Niebieska Laguna jest obok Kamikaze najbardziej rozpoznawalnym niebieskim drinkiem, również w wersji bezalkoholowej. Blue Curacao jest to odmiana słodkiego likieru pomarańczowego o niebieskiej barwie. W zależności od marki zawiera różne ilości alkoholu. W tym przypadku musimy poszukać wersji bezalkoholowej.

Drink ten swoim wyglądem przenosi nas wspomnieniami i marzeniami nad rajskie morze. Pijąc go zarówno w letnie dni jak i jesienne czy zimowe, możemy zawsze mieć odrobinę lata.

Koktajl jest bardzo orzeźwiający. Jest to połączenie smaku grejpfrutowego i ananasowego, a jego dopełnieniem jest błękitny syrop blue curacao, który nadaje piękny kolor. Drink ten jest bardzo prosty do przygotowania i potrzebujemy kilka łatwo dostępnych produktów.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki.

Składniki:

80 ml soku grejpfrutowego
40 ml bezalkoholowego blue curacao
60 ml soku ananasowego
Plasterki pomarańczy
Kostki lodu

Opis przygotowania:

Do shakera dodajemy kilka kostek lodu. Następnie wszystkie składniki przelewamy do shakera i całość energicznie mieszamy.

Niską szklankę wypełniamy kostkami lodu. Dodajemy również plaster pomarańczy. Następnie zawartość shakera przelewamy do przygotowanej szklanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Oceń przepis*
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.