Torty komunijne mogą mieć różne smaki. Najczęściej wypieki te zachwycają owocowymi nutami, a także słodyczą wysokiej klasy czekolady. Nie tylko smak liczy się jednak przy tworzeniu tortu na przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii. Ważny jest także jego wygląd, który koniecznie musi nawiązywać do symboliki Sakramentu i dobrze podkreślać wzniosłość tego ważnego dnia w życiu młodego człowieka. Na jakie dekoracje tortów komunijnych warto zatem postawić?

Czym dekorować torty komunijne? Toppery, pikery i dekory!

Torty komunijne nie muszą być minimalistyczne, ale lepiej stawiać na ich stonowany, elegancki wygląd. Powinny wyróżniać się białymi polewami, dripami czy tynkami, bądź tymi wykonanymi w kremowych odcieniach. Jeśli chodzi o dekoracje, warto rozważyć ozdoby na torty komunijne z pleksi, tworzywa sztucznego czy drewna. Mowa tu o srebrnych i złotych topperach, pojedynczych pikerach, a także o dekorach na bok tortu. Takie ozdoby tortów komunijnych często przedstawiają napisy “Pierwsza Komunia Święta” czy “IHS”. Mogą też przybierać kształty nawiązujące do symboliki Sakramentu – toppery komunijne przedstawiające gołębicę, kiść winogron, kielich, hostię i anioła. To jednak nie wszystko!

Dużą popularnością cieszą się toppery na tort komunijny z suszonych kwiatów. Znajdziesz je w bogatej ofercie sklepu internetowego z akcesoriami cukierniczymi TortyTorty.pl – atrakcyjne ceny i błyskawiczna dostawa pod wskazany adres, gwarantowane!

Opłatki na tort komunijny, czyli jadalny wydruk z grafiką

Prawdziwym trendem w dekorowaniu tortów komunijnych jest umieszczanie na ich wierzchu jadalnych wydruków z grafikami. Cenione są one za realistyczny wygląd – przypominają zdjęcia lub też grafiki w formie artystycznych malunków czy eleganckich rysunków. Opłatki na torty komunijne dostępne są również dla różnych kształtów tortów: okrągłych, prostokątnych czy tych stylizowanych na otwartą księgę. Takie ozdoby na wypieki wykonane są z opłatka waflowego lub papieru skrobiowego. Wyglądają bardzo atrakcyjnie na tortach komunijnych, ale należy przy ich użyciu zadbać o precyzję – kieruj się zaleceniami producenta lub skorzystaj z poradników na YouTube!

Torty komunijne z masą cukrową

Masa cukrowa doskonale nadaje się do realizowania różnorodnych projektów na tort komunijny. Szczególnie warto tworzyć z niej designerskie dekoracje: figurki cukrowe, kwiatki cukrowe czy też jadalne napisy! Ponadto masa cukrowa nadaje się do obłożenia całego tortu, zarówno jego wierzchu, jak i boku. W tym celu warto wykorzystać masy cukrowe Modecor w kolorze białym. Wyróżniają się one wysoką plastycznością i elastycznością, a dzięki nim z łatwością można stworzyć tort komunijny w stylu angielskim. Możesz go udekorować jadalnymi kwiatami czy drobinkami jadalnego złota. Białe torty z masą cukrową i złocistymi dekoracjami np. topperami i dekorami, warto zestawiać z zielenią gałązek oliwnych.

Cenna wskazówka!

Aby dobrze wyeksponować wygląd tortu komunijnego na stole, koniecznie dobierz do niego podkłady pod tort. Na eleganckie uroczystości sprawdzą się podkłady białe, srebrne, złote. Najlepiej, by były wykonane ze sztywnego materiału odpornego na wilgoć i tłuszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.