Strawberry Cooler

Opis Strawberry Cooler :

Strawberry Cooler tym razem również w wersji bezalkoholowej. Tym razem zapraszam na mocno truskawkowy drink, który pokochają wszyscy.

Drink ten najlepiej przygotowywać w porze letniej, kiedy mamy największy i najlepszy dostęp do przepysznych świeżych truskawek. Jednak w późniejszej porze nie musimy sobie odmawiać tego wspaniałego koktajlu. Wtedy zamiennie możemy użyć owoców mrożonych, jeżeli obecnie świeżych nie ma w sklepach. Jednak pamiętajcie, ze świeżych jest najlepszy smak.

Proponowany koktajl jest bardzo mocno truskawkowy. Praktycznie truskawka to główny składnik. Dlatego też, jeżeli ktoś jest uczulony właśnie na te owoce to nie ryzykujmy i nie przygotowujmy go.

Jednak strawberry cooler sprawdzi się idealnie na wszystkich domowych imprezach. Daje niesamowite orzeźwienie i słodycz.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki.

Składniki:

4 świeże truskawki
10 ml syropu cukrowego
15 ml soku z cytryny
10 ml wody gazowanej
Kilka kostek lodu

Opis przygotowania:

Truskawki dokładnie myjemy, oczyszczamy z szypułek. Ewentualnie zostawiamy jedną (dodatkową) do dekoracji.

Następnie oczyszczone truskawki rozgniatamy tłuczkiem na puree.

Do shakera wypełnionego lodem dodajemy wyciśnięty sok z cytryny, puree truskawkowe oraz syrop cukrowy. Następnie całość energicznie mieszamy przez kilka sekund.

Gotowy koktajl przelewamy do szklanki z kilkoma kostkami lodu. Całość dopełniamy wodą gazowaną. Następnie przed podaniem dekorujemy ewentualnie całą truskawką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.