Przepisy na shoty z Baileys'em

Przepisy na shoty z Baileys'em to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają smakować popijany trunek i nie specjalnie zależy im na dużej zawartości alkoholu. Baileys to likier doskonale sprawdzający się w tworzeniu smakowitych shotów.
Baileys - czym jest ?
Baileys jest likierem wywodzącym się z Irlandii, który powstał przy połączeniu dobrej jakości whiskey (trzykrotnie destylowanej) ze śmietanką. Dla wzmocnienia doznań smakowych do likieru dodano jeszcze wanilię oraz kakao. Nie jest to trunek wysokoprocentowy, gdyż zawartość alkoholu w likierze wynosi 17%.
Baileys - smaczne przepisy na shoty
Najpopularniejszy, a zatem najczęściej sporządzany shot z wykorzystaniem likieru Baileys to B52, czasem nazywany także płonących shotem. Jest on nie tylko smakowity, ale i efektownie wyglądający (ze względu na swoją warstwową kompozycję). Shot powstaje z połączenia trzech likierów:
- kremowego Baileys,
- kawowego  Kahlua,
- dowolnego likieru pomarańczowego.
Smaczny shot można uzyskać poprzez połączenie kokosowego likieru malibu z Baileys. Jeśli dla kogoś ten shot będzie zbyt słodki, można dodać do niego nieco whiskey, co znacznie zmieni smak tego trunku. Kolejnym ciekawym pomysłem na niebanalny shot jest połączenie likieru Baileys z likierem blue curacao, brzoskwiniowym schnappsem oraz odrobiną grenadyny. Miłośnicy bardzo słodkich trunków bez wątpienia rozsmakują się w shotach powstałych z połączenia likieru Baileys oraz wódki orzechowej, mleka i syropu czekoladowego nutella.