Chcesz zacząć oszczędzać czas i zamiast stać w kolejce oraz w korkach ulicznych, wolisz zrobić zakupy spożywcze przez Internet? W takim razie niezbędne jest zwrócenie szczególnej uwagi na 4 kluczowe aspekty i to jeszcze przed dokonaniem zakupu. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrany sklep naprawdę pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i dostarczyć wszystkie towary, których potrzebujesz, aby przygotować posiłki dla swojej rodziny.

4 ważne aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania sklepu spożywczego online

Czas dostawy

Kluczową kwestią, którą warto się kierować podczas wybierania sklepu spożywczego, działającego online, jest czas dostawy. Zazwyczaj spotkasz się z dwoma modelami działania. Pierwszy sposób opiera się na tym, że zamawiasz w sklepie internetowym lub w aplikacji wszystkie produkty, których potrzebujesz, a następnie musisz czekać na realizację zamówienia, która trwa 1-3 dni robocze. Przez to raczej niemożliwe jest zamawianie produktów świeżych, mięsa, ryb czy lodów. Drugą opcją dla przykładu jest Sklep Lisek, który oferuje dostawę w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut i to często nawet niezależnie od tego, czy jest to rano, popołudnie czy też noc. Taki model opiera się na tym, że możesz zakupić dokładnie takie produkty, jakie są aktualnie dostępne w konkretnym sklepie stacjonarnym. Kurier zatem ma za zadanie, aby zrobić zakupy, a następnie w jak najkrótszym czasie dostarczyć Ci je pod same drzwi. Zastanów się, które rozwiązanie opłaca Ci się najbardziej.

Koszty dostawy i prowizje

Kolejną ważną sprawą jest wysokość prowizji oraz kosztów dostawy zamówienia. Zazwyczaj zamawiając produkty spożywcze w sklepie internetowym, musisz liczyć się z marżą, przez co ceny są wyższe niż stacjonarnych dyskontach. Nie jest to oczywiście żelazna zasada, ale często tak bywa. Na pewno marża nie jest doliczana, gdy to kurier robi zakupy za Ciebie w sklepie stacjonarnym. Jednak warto sprawdzić, ile dokładnie będzie kosztowało zrobienie takich zakupów i dostarczenie ich pod wskazany adres.

Intuicyjny sposób zamawiania towarów

Poza tym nie każdy dobrze radzi sobie z obsługą sklepów internetowych i aplikacji internetowych. Dlatego warto wybrać intuicyjną aplikację, która pozwoli na szybkie i bez problemowe wybranie ulubionych produktów spożywczych. Przetestuj różne witryny bądź aplikacje, aby przekonać się, która spośród nich działa naprawdę szybko i prosto.

Szeroki asortyment

Następnie konieczna jest analiza oferty sklepu spożywczego online. Im większy wybór zarówno pod względem różnorodności towarów, jak i cen, tym lepiej. Sklepy internetowe oferują dziś coraz większy wybór, choć ograniczeniem są produkty świeże, wędliny i mięso oraz nabiał. Jeśli chcesz zamówić przez Internet właśnie takie artykuły spożywcze, musisz zdecydować się na opcję, opierającą się na dostarczeniu zakupów ze sklepu stacjonarnego. Dzięki szybkiej dostawie zostanie wyeliminowane ryzyko zepsucia i utraty świeżości oraz jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.