Trudno wyobrazić sobie w pełni wyposażoną kuchnię bez dobrej mikrofali. Niestety, jej wybór nierzadko traktujemy po macoszemu – kierując się jedynie jej designem czy pojemnością. Nie wiesz, jaka mikrofalówka sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej? Przeczytaj nasze porównanie kuchenek mikrofalowych do 250, 500 i 800 zł i zobacz, jakimi parametrami wyróżniają się poszczególne modele w różnych kategoriach cenowych.
Cena mikrofalówki wpływa na jej parametry i funkcjonalności
Nie ma co ukrywać – w zdecydowanej większości urządzeń gospodarstwa domowego cena będzie mieć bezpośredni wpływ na ich parametry oraz liczbę funkcjonalności. Nie inaczej jest, gdy mowa o kuchenkach mikrofalowych. Dokładając do jej zakupu kilkaset złotych, możesz liczyć na:
wyższą moc podgrzewania – najtańsze mikrofalówki dysponują mocą 700-750 W. Ich droższe odpowiedniczki odznaczają się mocą nawet 2000 W. Moc urządzenia ma bezpośredni wpływ na szybkość przygotowywania w niej żywności, dlatego im będzie ona wyższa, tym lepiej.
większą liczbą funkcjonalności – mikrofale z wyższej półki oferują zazwyczaj bardzo rozbudowaną liczbę programów, dostosowanych do typu i struktury każdego posiłku. Ogranicza to ryzyko nieprawidłowego podgrzania potrawy, co w przypadku mniej wprawnych w gotowaniu osób ma czasem miejsce. Spora część kuchenek mikrofalowych może pełnić także funkcję kilku urządzeń jednocześnie, takich jak grill czy parowar.
możliwość zabudowy – tańsze mikrofale zazwyczaj są dostępne jedynie w opcji wolnostojącej. W sytuacji, gdy szukasz funkcjonalnej mikrofali do zabudowy, musisz liczyć się z wydatkiem przynajmniej 350 zł.
łatwość starowania – do obsługi większości mikrofali starszej generacji używa się zazwyczaj pokrętła. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w przyciski bądź wyświetlacz, na którym możesz ustawić konkretne moc i tryb sterowania. Przyrządzanie posiłków w tego typu urządzeniu będzie zdecydowanie łatwiejsze.
ciekawszy design – kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które zwykle znajduje się w centralnym miejscu każdej kuchni. Nic więc dziwnego, że jej wygląd jest podczas jej wyboru jednym z najważniejszych parametrów. Droższy model będzie strzałem w dziesiątkę, gdy marzy Ci się chociażby mikrofalówka retro.
A jak to wygląda w praktyce? Porównanie mikrofalówek za 250, 500 i 800 zł

Mikrofalówka Beko MOC20100W
Na pierwszy ogień idzie mikrofalówka Beko MOC20100W o mocy 700 W. To zdecydowanie najtańsza z naszych propozycji – jej cena wynosi obecnie niecałe 240 zł. Wnętrze komory może pomieścić do 20 litrów. Urządzeniem tym steruje się przy użyciu dwóch pokręteł – jeden pozwala wybrać poziom mocy, a drugi ustawić czas pracy kuchenki. Dzięki funkcji szybkiego rozmrażana odmrażanie produktów będzie trwać maksymalnie 15 minut – nie będziesz więc zmuszony wyciągać z zamrażarki jedzenia na obiad poprzedniego dnia.
Mikrofalówka Samsung MS23 K3513 AK
Przykładem modelu ze średniej półki cenowej jest mikrofalówka Samsung MS23 K3513 AK. Dysponuje ona pojemnością 23 litrów – bez problemu sprawdzi się więc w przypadku kilkuosobowej rodziny. Jej wnętrze zostało pokryte antybakteryjną powłoką Ceramic Inside, ułatwiającą usuwanie tłuszczu i innych zabrudzeń. Mikrofala ma wbudowane aż 20 automatycznych programów podgrzewania, w tym program z lokalnymi przepisami na różnorodne obiady, przystawki, a nawet ciasta z mikrofali. Obawiasz się, że z biegiem czasu w jej wnętrzu pojawi się trudny do usunięcia zapach? Niepotrzebnie! Funkcja deodoryzacji wydmuchuje bowiem z mikrofali nieprzyjemne aromaty, zapobiegając tym samym ich osadzaniu na jedzeniu. Cena Samsunga MS23 K3513 AK oscyluje w tym momencie w granicach 480-500 zł.
Mikrofalówka Whirpool MCP349SL
Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że mikrofalówka Whirpool MCP349SL to urządzenie do zadań specjalnych. Dzięki rozbudowanej liczbie programów z powodzeniem łączy ona w sobie funkcje kuchenki, grilla, piekarnika, a nawet parowaru. W wielu przypadkach mimo wysokiej ceny (obecnie dochodzącej do 800 zł) jej zakup okaże się więc bardziej ekonomiczny – zwłaszcza, gdy zamierzaliśmy zainwestować w kilka innych sprzętów AGD. Uwagę zwraca też obecność innowacyjnego talerza Crisp. Gwarantuje on, że przygotowywane na nim potrawy będą równie chrupiące i aromatyczne, jak tuż po wyjęciu z piekarnika. Wbudowany termoobieg zapewnia odpowiednie nagrzanie jedzenia w każdym miejscu, z kolei system JetFrost 3D przyśpiesza rozmrażanie żywności. Intuicyjny elektroniczny panel sterowania sprawia, że korzystanie z mikrofali jest naprawdę proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.