Manhattan Drink

Opis Manhattan Drink:

Manhattan Drink to klasyczny koktajl na bazie bourbon whiskey. Swoją nazwę zawdzięcza jednej z dzielnic Nowego Jorku, gdzie został wymyślony. Jest to pierwszy drink, który w swoim składzie zawierał wermut. Jest wiele historii opisujących powstanie Manhattanu. Najbardziej znana mówi o tym że koktajl ten został po raz pierwszy przygotowany podczas przyjęcia w Manhattan Club w latach 70.

Jednak drink ten zdobył ogromną popularność również poza murami słynnego klubu. Przepis był  bardzo prosty. Składał się początkowo z Żytniej Whisky, słodkiego czerwonego wermutu i Angostury. Składniki te można było znaleźć praktycznie w każdym miejscu.

Jest to wytrawny, dość mocny drink. Sposób przygotowania, czyli eleganckie mieszanie składników w szklanicy barmańskiej sprawia, że jest to przepis kojarzony z przyjęciami o wyższej randze. Z dumą możemy przygotowywać go dla naszych gości na domowych przyjęciach. Jest niesamowity w smaku, ale również wspaniale smakuje.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki.

Składniki:

30 ml słodkiego wermutu
60 ml amerykańskiej bourbon whiskey
2 krople angostury

Opis przygotowania:

 Do szklanicy barmańskiej lub dużego słoika wypełnionego lodem wlewamy wermut, whiskey oraz angosturę.
Następnie całość mieszamy za pomocą długiej łyżki barmańskiej przez około 30 sekund. Gotowy drink przelewamy do chłodzonego wcześniej kieliszka koktajlowego.
Na końcu drinka dekorujemy wisienką koktajlową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.