Kwasy omega 3,6 i 9 należą do nienasyconych kwasów tłuszczowych. Samo pojęcie tłuszcz nie kojarzy się dobrze, gdy mówimy o zdrowym trybie życia i prawidłowym odżywianiu. Ale tłuszcze są niezbędnym elementem diety i potocznie mówiąc możemy je podzielić na “dobre” i “złe”. Nasz organizm nie potrafi wytwarzać tych “dobrych”, ale są na tyle ważne że nazywa się je również niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Kwasy omega 3,6 i 9 odpowiadają za prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, a także pomagają w redukcji stresu oksydacyjnego komórek. W prawidłowym odżywianiu bardzo ważna jest właściwa proporcja kwasów omega 3,6 i 9. Typowo polska dieta nie pozwala na jej zachowanie – spożywamy zbyt wiele tłuszczów roślinnych zawierających kwasy omega 6 a zbyt mało ryb, które są najważniejszym źródłem kwasów omega 3. Produkty żywnościowe bogate w kwasy 3,6 i 9 to właśnie tłuste ryby morskie, oliwa z oliwek, orzechy włoskie, oleje roślinne, avocado, orzeszki ziemne, pestki dyni i tym podobne. Trudno jest jednak w codziennej diecie zachować “złotą proporcję kwasów omega 3,6 i 9 dlatego warto sięgnąć po suplement.

Jak suplementować kwasy omega 3,6 i 9?

Preparatami które dostarczają właściwie skomponowana mieszankę kwasów 3,6 i 9 jest linia suplementów diety EstroVita. W należącym do firmy Skotan S.A. nowoczesnym zakładzie produkcyjnym powstają preparaty wyizolowane z czterech naturalnych olejów roślinnych – z oleju lnianego, z wiesiołka, z czarnej porzeczki i z ogórecznika. Tłoczone na zimno oleje przetwarzane są w specjalnie opatentowanej technologii, która pozwala pozwala na uzyskanie skoncentrowanych kwasów omega 3,6 i 9 w postaci pozbawionej jakichkolwiek zanieczyszczeń. Produkcja odbywa się w warunkach całkowitej aseptyczności, bez dostępu tlenu atmosferycznego, a każda butelka dodatkowo nasycana jest azotem co gwarantuje zachowanie cennych dla zdrowia cech kwasów omega 3,6 i 9 . Na stronie internetowej estrovita.pl znajdują się wszelkie niezbędne informacje i wskazówki do stosowania suplementu. Spośród wielu dostępnych na rynku suplementów EstroVita wyróżnia się unikalną czystością kwasów tłuszczowych omega 3,6 i 9.

Kto powinien przyjmować preparaty z kwasami omega 3,6, i 9?

Suplement EstroVita przeznaczony jest dla każdego, kto przywiązuje wage do zdrowego stylu życia i stara się wzbogacić swoją codzienną dietę o cenne składniki. Oprócz podstawowego preparatu w ofercie estrovita.pl znajdują się również specjalne – dedykowane dla dzieci powyżej 3 roku życia, dla mężczyzn w każdym wieku oraz dla osób którym szczególnie zależy na pielęgnacji skóry. Kwasy omega 3,6 i 9 mają wpływ nie tylko na zawartość cholesterolu – kontrolują ciśnienie krwi, mają działanie antydepresyjne, antynowotworowe, wspomagają pracę serca, układu trawiennego, leczenie zaburzeń hormonalnych, cukrzycy typu 2 a także chorób skórnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.