Kiedyś dieta kojarzyła się wyłącznie ze żmudnym i bardzo uciążliwym procesem redukcji masy ciała. Dziś natomiast o diecie coraz częściej mówi się w kontekście zdrowego modelu żywienia, który utrzymać warto przez całe życie. Profesjonalnie opracowana dieta, uwzględniająca indywidualne predyspozycje organizmu, wpisuje się doskonale w światowy trend medycyny prewencyjnej i dietoterapii. U ich podstaw leży założenie, że odpowiednio skomponowana dieta to najważniejszy filar zdrowia. Jak zatem wdrożyć w życie zdrowe nawyki żywieniowe, nie mając profesjonalnej wiedzy na ten temat? Z pomocą przychodzi katering dietetyczny EatZone.

Podstawy komponowania diety

Aby doskonale zbilansować dietę, koniecznie uwzględnić należy kilka bardzo kluczowych kwestii. Podstawową z nich jest stan zdrowia – niektóre schorzenia, takie jak hiperlipidemia, insulinooporność bądź cukrzyca, zaburzenia endokrynologiczne a także alergie pokarmowe, wymagają specjalistycznej diety. Kolejną kwestią jest cel diety – inaczej wygląda dieta dla osoby odchudzającej się, inaczej – dla aktywnego sportowca. Tryb życia oraz cel diety rzutują na jej kaloryczność oraz rozkład makroskładników.

Uwzględnić należy ponadto przyzwyczajenia kulinarne, gust smakowy, godziny przyjmowania posiłków. Tylko indywidualnie skomponowany katering dietetyczny zapewni prosty dostęp do diety, która korzystnie wpłynie na samopoczucie i zdrowie. Dziś indywidualność jest w cenie – i to samo dotyczy zaleceń żywienowych. Profesjonalny katering dietetyczny EatZone odpowiada na zapotrzebowanie klientów i oferuje najbardziej pożądane diety – odchudzającą, wege, bezglutenową czy bardziej uniwersalny wariant, dedykowany osobom pragnącym po prostu zadbać o zdrowie.

Najbardziej pożądane diety pudełkowe

Jedną z najmodniejszych obecnie diet jest dieta bezglutenowa. Coraz więcej osób diagnozuje u siebie nietolerancję glutenu, co wymaga znaczącej zmiany diety. Jak w przypadku każdej diety eliminacyjnej, przy komponowaniu diety bezglutenowej bardzo wskazana jest pomoc profesjonalnego dietetyka. Konieczne jest wykluczenie sporej grupy produktów żywnościowych i odpowiednie zbilansowanie diety tak, aby nie okazała się być niedoborowa. Katering dietetyczny to pewność, że dieta bezglutenowa skomponowana zostanie prawidłowo.

Dieta wege to kolejny hit ostatnich lat. Eliminacja z diety mięsa, ryb i owoców morza podyktowana jest zarówno względami zdrowotnymi, jak i ekologicznymi czy etycznymi. Dieta bazująca na nabiale, produktach zbożowych, warzywach, owocach, nasionach, orzechach i roślinach strączkowych jest smaczna, lekkostrawna i wartościowa – ale tylko wtedy, gdy zostanie odpowiednio zbilansowana. Strączki dostarczą odpowiedniej ilości białka, szpinak czy pestki dyni – żelaza, zaś oleje roślinne stanowią cenne źródło zdrowych tłuszczów.

Korzyści z korzystania z diety pudełkowej

Skorzystanie z oferty firmy kateringowej EatZone to szereg korzyści. To znaczna oszczędność czasu, gdyż nie tracisz wielu godzin na gotowanie – o określonej porze odbierasz gotowy posiłek. Zyskujesz zbilansowaną dietę, o odpowiedniej kaloryczności i wartości odżywczej. Dbasz nie tylko o sylwetkę, ale także zdrowie i uczysz się prawidłowych nawyków żywieniowych. To najlepsza inwestycja w zdrowie i długowieczność. Spróbuj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.