Jak przygotować śniadanie do szkoły

Jak przygotować śniadanie do szkoły:

Jak przygotować śniadanie do szkoły, co poranek zastanawiacie się jakie zrobić drugie śniadanie dla waszych dzieci? Co innego można przygotować niż klasyczna bułka z serem bądź szynką? Co przygotować na drugie śniadanie, lunch czy przekąskę w szkole? Poniżej kilka przydatnych informacji.

Jeżeli dziecko jest w domu, łatwiej przypilnować nam ich diety. Nie chcemy by dzieci żywiły się niezdrowymi przekąskami czy niezdrowym jedzeniem. Pragniemy, aby każde jedzenie było zawsze zdrowe i pożywne.

Nauczono mnie, że nie wychodzi się z domu bez śniadania. Dlatego też zawsze przygotowuję coś zdrowego, pożywnego i na ciepło. Pamiętajcie, że drugie śniadanie do szkoły wcale nie musi być nudne. Pamiętaj również, że drożdżówka, chipsy czy czekoladowy batonik nie są produktami, które zaspokoją potrzeby żywieniowe twojego dziecka.Blisko 30% uczniów nie je w szkole posiłku. Odbija się to na ich poziomie energii, koncentracji i wynikach w nauce.

Jak przygotować śniadanie do szkoły – porady:

Najważniejsze żeby drugie śniadanie zawsze było bogate w węglowodany złożone, które stanowią podstawowe źródło energii dla organizmu. Najlepszymi produktami z tej kategorii będą, np.: kasze, makaron, ciemne pieczywo, ale przede wszystkim warzywa.

Ważną informacją jest również fakt, że w dniach kiedy dzieci mają zajęcia z wychowania fizycznego podawać większą ilość produktów białkowych, np.: sery, orzechy, chude mięso.

Pamiętajcie również, że bardzo ważny jest również pojemnik lunchbox’u. Oczywiście musi być szczelne, ale również ładne. Musi sprawiać radość twojemu dziecku już podczaa odpakowywania. Najlepiej po pojemnik wybierzcie się razem ze swoim dzieckiem. Jeszcze bardziej to doceni.

Pamiętajcie, że ważną kwestią jest samo planowanie posiłków. Omówicie każde danie wcześniej ze swoimi pociechami. Niech wybierze warzywa, które dołączysz do kanapek. Nie będzie wtedy niemiłych niespodzianek dla nich w szkole.

I co najważniejsze, dbajcie zawsze o różnorodność dań. Nikt codziennie nie będzie chciał zjadać tego samego.

Zrezygnujmy również ze słodyczy. Zastąpmy je najlepiej jakimś smacznym owocem. Słodycze mogą przyczynić się do zmniejszenia apetytu, nadpobudliwością bądź wręcz przeciwnie do braku energii.

Pamiętajmy, żeby wszystkie dania były zróżnicowane i rozmawiajmy o nich z naszymi dziećmi. Starajmy się przygotowywać to, co lubi i absolutnie nie karcić go za niezjedzone drugie śniadanie.

Polecamy Wam nasz poradnik, gdzie znajdziecie wiele inspiracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.