Młody organizm potrzebuje dużego zapotrzebowania na kilka cennych składników, ale jak wyobrazić sobie młodość bez wychodzenia na przerwie po batona? Mimo tego, że dieta nastolatka powinna być bogata w wapń, żelazo i magnez nie oznacza to, aby zabronić swojemu dziecku spożywania innych produktów. W rozsądnych ilościach cukier nie stanowi zagrożenia, a ponadto to szybki zastrzyk energii.

Młodzieńczy bunt

Nastolatki często sięgają po niezdrową żywność typu fast food i słodycze – co w rozsądnych ilościach nie stanowi zagrożenia. Z tym faktem często nie mogą się pogodzić rodzice, którzy w okresie dorastania swojego dziecka bardzo dbają o prawidłową dietę. Jeśli dziecko uprawia jakiś sport szybko spali dostarczone kalorie. Warto pamiętać, że jedząc słodycze dostarczamy sobie szybki zastrzyk energii. Zabranianie spożywania niezdrowej żywności może powodować, że dziecko w ramach młodzieńczego buntu będzie sięgało po jeszcze większe ilości cukrów i wtedy może się to odbić na zdrowiu. Chłopcy w okresie dojrzewania jedzą dużo i nie tyją, jednak w przyszłości po wyjściu z okresu dojrzewania nagle takie jedzenie może się odbić na wadze, dlatego warto pilnować, aby dziecko zjadało wartościowe posiłki. Dziewczęta w tym okresie bardzo dbają o linię. Opuszczają posiłki, a w fazie skrajnego głodu sięgają po coś słodkiego. Jeśli odpowiednio przypilnujemy swoje dziecko nie tylko będzie miało zgrabną figurę i będzie jadło to, co zalecamy, ale również będzie mogło sięgnąć po batona czy czekoladę bez konsekwencji.

Jak jeść?

Głównym posiłkiem jest śniadanie. Powinno być zdrowe, aby dostarczyło dużo energii na prawidłowe rozpoczęcia dnia. Szykując swojemu dziecku kanapki do szkoły, nie zapomnij o jakimś owocu – może to być jabłko lub banan i o czymś słodkim, aby w razie potrzeby mogło szybko podnieść poziom cukrów np. batonik Michaś lub Jamajka firmy Vobro. Warto zwracać uwagę nie tylko na to, co nasze dziecko je, ale również na to jak je. Dbajmy, aby każdy posiłek jedzony był przy stole, na spokojnie z całą rodziną. Zdrowe nawyki to nie tylko dieta, ale sposób spożywania jedzenia, dlatego pilnujmy, by żaden posiłek nie był jedzony przed komputerem lub telewizorem- nastolatki skupione na serialu lub grze nie mają świadomości, że jedzą i potrafią nie dojadać posiłków lub się przejadać. Obie skrajności są niezdrowe. Posiłków nie należy również spożywać na leżąco, bo grozi to zadławieniem.

Jak często można dać dziecku słodycze?

Jedzenie słodkości raz na jakiś czas nie odbije się na zdrowiu i figurze. Ale co to znaczy raz na jakiś czas? Kilka razy w miesiącu można pozwolić dziecku na jakieś słodkie przekąski. Jeśli nasza pociecha jest aktywna fizycznie nie musimy się martwić o zdrowie, bo wszystko podczas wysiłku i tak zostanie spalone. W przypadku, gdy mamy w domu prawdziwego łasucha pilnujmy, aby nie jadło byle czego. Warto sięgnąć po ciastka owsiane Vitalio. Mają mniej kalorii i są dostępne w dwóch formach – owsianej i żurawinowej. Przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Po więcej wyrobów rekomendujemy sprawdzić ofertę polskiej firmy Vobro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.