Irish Coffee

Opis Irish Coffee:

Irish Coffee, czyli Kawa po irlandzku. Jest to kawa z procentami, a dokładnie z whisky. Drink ten znany jest na całym świecie. Rozgrzewające właściwości i smak uzyskujemy dzięki oryginalnemu połączeniu kilku prostych składników.

Historia głosi, że kawę po raz pierwszy sporządził i nazwał Joe Sheridan, który był szefem portu lotniczego Foynes w hrabstwie Limerick. Jako pierwsi mieli okazję spróbować pasażowe samolotu lecącego z Irlandii do Ameryki Północnej. Jednak ze względu na złą pogodę musiał on zawrócić. W związku z tym niezadowoleni podróżni zmuszeni byli spędzić noc na lotnisku. Aby rozgrzać pasażerów, Sheridan postanowił urozmaicić kawę whisky. Kiedy podróżni zapytali, czy właśnie zaserwowano im brazylijską kawę, Sheridan odpowiedział, że była to kawa po irlandzku.

Przepis na rozgrzewającą kawę zaserwowaną w irlandzkim porcie lotniczym szybko się rozprzestrzenił. Dziś tak przygotowany napój można zamówić w większości kawiarni. Kawa po irlandzku powstaje na bazie mocnej kawy, whisky oraz cukru trzcinowego. Dopełnieniem kawy jest bita śmietana.

Samo przygotowanie Irish Coffee nie jest trudne. Z pewnością każdy z Was przygotuje ją samemu w domu.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki.

Składniki:

150 ml mocnej kawy
1 łyżeczka cukru
50 ml whisky
50 ml śmietany kremówki

Opis przygotowania:

Rozpoczynamy od ogrzania naczynia, w którym będziemy przygotowywać kawę. Wlej do niego na chwilę ciepłą wodę i wylej ją.
Następnie umieść w nim lekko podgrzany alkohol. Dodaj również cukier i całość dokładnie wymieszaj. Następnie dodajemy kawę i ponownie dokładnie mieszamy.
W oddzielnym naczyniu ubijamy bitą śmietanę. Następnie naszą szklankę z kawą uzupełniamy od bitą śmietanę. Podajemy zaraz po przygotowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.