Golden Dream

Opis Golden Dream:

Golden Dream czyli złoty sen, to kremowe, delikatne martini o smaku pomarańczy z odrobiną pikanterii za sprawą Galliano. Jest to przyciągający uwagę likier w kolorze złota, który oczywiście przyczynia się do nazwy koktajlu i dodaje nutę waniliowej przyprawy. Według mnie jest to pyszny drink deserowy, który zdecydowanie może zastąpić tradycyjny słodki deser, oczywiście tylko dla dorosłych.

Popularny koktajl w latach 60. i 70., wymyślony przez Raimundo Alvareza, barmana z Old King Bar w Miami. Współczesne przepisy jednak są różne. Niektóre wymagają równych części każdego składnika, niektóre jednak wymagają większej ilości Galliano i mniej śmietanki. Niezależnie z jakiej opcji skorzystasz, Golden Dream to kremowe marzenie.

Ciekawostką, na którą natknęłam jest fakt, że koktajl został poświęcony aktorce Joan Crawford i stał się dość popularny pod koniec lat 60. XX wieku na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych .

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki.

Składniki:

20 ml Galliano
20 ml likieru pomarańczowego
20 ml soku z pomarańczy
20 ml śmietanki

Sposób przygotowania:

Do kieliszka typu Martini wsypujemy kilka kostek lodu. Dzięki temu kieliszek nam się schłodzi.

Następnie do shakera dodajemy również kilka kostek lodu, likier pomarańczowy, Galliano, sok z pomarańczy oraz śmietankę. Energicznie wstrząsamy shakerem przez około 15 sekund.

Następnie zawartość shakera przelewamy do schłodzonego kieliszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.