Golden Dream

Opis Golden Dream:

Golden Dream czyli złoty sen, to kremowe, delikatne martini o smaku pomarańczy z odrobiną pikanterii za sprawą Galliano. Jest to przyciągający uwagę likier w kolorze złota, który oczywiście przyczynia się do nazwy koktajlu i dodaje nutę waniliowej przyprawy. Według mnie jest to pyszny drink deserowy, który zdecydowanie może zastąpić tradycyjny słodki deser, oczywiście tylko dla dorosłych.

Popularny koktajl w latach 60. i 70., wymyślony przez Raimundo Alvareza, barmana z Old King Bar w Miami. Współczesne przepisy jednak są różne. Niektóre wymagają równych części każdego składnika, niektóre jednak wymagają większej ilości Galliano i mniej śmietanki. Niezależnie z jakiej opcji skorzystasz, Golden Dream to kremowe marzenie.

Ciekawostką, na którą natknęłam jest fakt, że koktajl został poświęcony aktorce Joan Crawford i stał się dość popularny pod koniec lat 60. XX wieku na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych .

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki.

Składniki:

20 ml Galliano
20 ml likieru pomarańczowego
20 ml soku z pomarańczy
20 ml śmietanki

Sposób przygotowania:

Do kieliszka typu Martini wsypujemy kilka kostek lodu. Dzięki temu kieliszek nam się schłodzi.

Następnie do shakera dodajemy również kilka kostek lodu, likier pomarańczowy, Galliano, sok z pomarańczy oraz śmietankę. Energicznie wstrząsamy shakerem przez około 15 sekund.

Następnie zawartość shakera przelewamy do schłodzonego kieliszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Oceń przepis*
Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.