Wiele z nas posiada w domu kuchenkę indukcyjną lub zastanawia się nad zmianą ówczesnej. Jest to dobry wybór szczególnie, kiedy zmieniamy wystrój kuchni na bardziej nowoczesny oraz, gdy w domu zaczynają biegać dzieci. Kuchenka indukcyjna ma wiele funkcji, których nie zapewni nam inny sprzęt. Kuchenka indukcyjna przede wszystkim posiada panel dotykowy, który nie będzie w zasięgu małych rączek oraz posiada czujniki obecności naczyń. Jeśli nie postawisz garnka, kuchenka przestaje funkcjonować i chroni przed poparzeniem. Pytanie, czy musisz wymieniać garnki jeśli zdecydujesz się na zmianę kuchenki? Oraz czy garnki na indukcję są drogie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Jakie garnki pasują na indukcję?

Garnki na indukcję to wszystkie garnki wykonane ze stali i stali nierdzewnej z płaskim dnem. Garnki na indukcję posiadają oznaczenia w formie piktogramu (coś w rodzaju sprężynki). Jeśli Twoje naczynia nie posiadają tych oznaczeń, bo były produkowane jeszcze przed szałem na indukcję, sprawdź czy posiadają idealnie płaskie dno oraz czy przyciągają magnes. Na indukcji działają również garnki emaliowane oraz garnki z powłoką nieprzywierającą. Garnki z powłoką nieprzywierającą to zazwyczaj garnki wykonane z odlewu aluminium. Takie garnki posiadają wbudowane dyski stalowe na dnie, po to aby między innymi były kompatybilne z indukcją oraz aby wzmocnić i pogrubić dno naczynia. Jak wiadomo naczynia z grubym dnem służą podczas gotowania, ponieważ ograniczają przywieranie żywności. Wracając do garnków emaliowanych, są to naczynia wykonane ze stali i pokryte są wieloma warstwami emalii. Garnki emaliowane często opisywane są w instrukcji obsługi płyty jako garnki z wielu warstw. Warto zatem zapoznać się z instrukcją obsługi, aby odpowiednio korzystać z każdego rodzaju garnków na płycie indukcyjnej.

Ile kosztują garnki na indukcję?

Zakres cen garnków indukcyjnych jest bardzo szeroki. Komplety garnków ze stali nierdzewnej dostępne są już od 150 zł. Pamiętaj jednak, że często jakość garnków idzie w parze z ceną. Jeśli marzysz o garnkach wysokiej jakości z odpowiednio grubym dnem to wybieraj komplety garnków ze stali nierdzewnej w okolicach min. 500 zł, a garnki emaliowane w okolicach min. 300 zł za komplet. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na grubość dna takich garnków. Tak samo wygląda sytuacja z patelniami na indukcję. W przypadku patelni, ciekawą alternatywą dla patelni teflonowych są patelnie z powłoką mineralną wykonane z odlewu aluminium, które posiadają dyski stalowe na dnie patelni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.