Dry Martini

Opis Dry Martini:

Dry Martini to jeden z klasycznych koktajli, o którym słyszał praktycznie każdy. Przepis na tego drinka znalazła się na oficjalnej liście koktajli IBA (International Bartenders Association). Drink jest bardzo prosty do przygotowania. Składa się tylko z dwóch składników: ginu oraz wytrawnego wermutu Martini. Zazwyczaj jest on również przyozdobiony oliwkami zielonymi lub skórką z cytryny. Jeżeli używamy skórki cytryny, na początku wyciskamy ją nad kieliszkiem, żeby wydobyć cały aromat i smak z cytryny.

Martini jest takim drinkiem, w którym ogromne znaczenie mają dokładne ilości nalanych składników oraz ich temperatura. Pochodzenie Martini jest bardzo niejasne i prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się skąd wzięło swoją nazwę.Mówi się, że od nazwy miasta Martinez. Słyszałam również o historii barmana z hotelu Knickerbocker w Nowym Jorku, Martini di Arma di Taggia, któremu przypisuje się stworzenie przepisu na Martini.

Drink z pewnością zachwyci każdego, kto lubi klasykę. Jest prosty, ale również przepyszny w smaku.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki.

Składniki:

60 ml ginu
10 ml Martini
Zielone oliwki
Kostki lodu

Sposób przygotowania:

Do szklanicy barmańskiej wrzucamy kostki lodu. Następnie dodajemy również gin oraz Martini. Całość mieszamy łyżką barową przez 8-10 sekund.

Następnie drinka przecedzamy przez sitko barowe do kieliszka koktajlowego. Ozdabiamy koktajl oliwkami lub skórką cytryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Oceń przepis*
Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.