Dry Martini

Opis Dry Martini:

Dry Martini to jeden z klasycznych koktajli, o którym słyszał praktycznie każdy. Przepis na tego drinka znalazła się na oficjalnej liście koktajli IBA (International Bartenders Association). Drink jest bardzo prosty do przygotowania. Składa się tylko z dwóch składników: ginu oraz wytrawnego wermutu Martini. Zazwyczaj jest on również przyozdobiony oliwkami zielonymi lub skórką z cytryny. Jeżeli używamy skórki cytryny, na początku wyciskamy ją nad kieliszkiem, żeby wydobyć cały aromat i smak z cytryny.

Martini jest takim drinkiem, w którym ogromne znaczenie mają dokładne ilości nalanych składników oraz ich temperatura. Pochodzenie Martini jest bardzo niejasne i prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się skąd wzięło swoją nazwę.Mówi się, że od nazwy miasta Martinez. Słyszałam również o historii barmana z hotelu Knickerbocker w Nowym Jorku, Martini di Arma di Taggia, któremu przypisuje się stworzenie przepisu na Martini.

Drink z pewnością zachwyci każdego, kto lubi klasykę. Jest prosty, ale również przepyszny w smaku.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki.

Składniki:

60 ml ginu
10 ml Martini
Zielone oliwki
Kostki lodu

Sposób przygotowania:

Do szklanicy barmańskiej wrzucamy kostki lodu. Następnie dodajemy również gin oraz Martini. Całość mieszamy łyżką barową przez 8-10 sekund.

Następnie drinka przecedzamy przez sitko barowe do kieliszka koktajlowego. Ozdabiamy koktajl oliwkami lub skórką cytryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.