Biała Dama Drink

Opis Biała Dama Drink:

Biała Dama Drink (White Lady) to mocny napój alkoholowy, który wykonuje się na bazie ginu, z likierem pomarańczowym i sokiem z cytryny. Przeważający smak tego drinka to smak cytrusowy z nutką kwasowości. Jednak nie dajmy się zwieść i pamiętajmy, że drink jest jednak stosunkowo dosyć mocnym drinkiem. Pomimo nazwy, drink nie jest przeznaczony tylko dla kobiet. Uwielbiają go również mężczyźni, a pewnie przez to, że jest dosyć mocy i przepyszny w smaku.

Pięknie prezentuje się w kieliszkach koktajlowych ozdobionych skórką cytrynową. Początkowo napój zawiera: pomarańczowy likier Cointreau, likier miętowy i brandy. Jednak MakElhon znacząco zmienił recepturę. Dodał sok z cytryny, a zamiast brandy zaczęto stosować gin. Natomiast likier Cointreau, zastąpił Triple Sec. W tej ostatecznej wersji drink pojawił się na liście IBA.

Polecamy Wam również nasze inne przepisy na drinki oraz inne przepisy na drinki z ginem.

Składniki:

40 ml ginu
20 ml świeżego soku z cytryny
30 ml likieru Triple Sec
Kostki lodu

Sposób przygotowania:

Do shakera wrzucamy kilka kostek lodu. Następnie dodajemy również gin, świeży sok z cytryny oraz likier Triple Sec. Całość energicznie wstrząsamy.

Następnie gotowego drinka przelewamy do kieliszka koktajlowego lub kieliszka typu Martini. Na koniec możemy ozdobić go plastrem cytryny lub limonki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.