Odchudzanie bywa sporym wyzwaniem. Często, w jego ramach, popełniamy jednak błędy. Jeżeli więc od dłuższego czasu próbujesz schudnąć, ale nie widzisz żadnych efektów, zapoznaj się z tym artykułem. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom szybciej uzyskasz idealną figurę!

Brak regularności i pomijanie posiłków

Jednym z największych błędów w odchudzaniu jest nieregularność, jeśli chodzi o spożywanie posiłków, a także ich pomijanie. Często nic nie jemy przez wiele godzin i decydujemy się dopiero na dużą obiadokolację pod koniec dnia. Nierzadko też, zamiast normalnych posiłków, spożywamy niezdrowe przekąski. Aby tak się nie działo, warto nastawić sobie budzik o określonych godzinach, aby pamiętać o konieczności spożywania lunchu czy obiadu. Brakuje Ci czasu na przygotowywanie wszystkich posiłków? W takim razie dobrym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny Tarnów to miasto, w którym działa przynamniej kilka tego typu firm, warto więc dobrze się rozeznać w ich ofercie.

Brak świadomości spożywanych kalorii

Często, odchudzając się, nie mamy świadomości, ile kalorii spożywamy każdego dnia. To z kolei sprawia, że możemy przyswajać ich zbyt dużo, a to z pewnością nie przyniesie nam pożądanych efektów. Mamy jednak świadomość, że przeliczanie wszystkich kalorii może zajmować sporo czasu, co stanowi kolejny argument za tym, aby przejść na dietę pudełkową – tam akurat wszystko jest dokładnie wyliczone.

Spożywanie zbyt małej ilości jedzenia

Mówi się, że co za dużo, to nie zdrowo. Co za mało – również. W odchudzaniu bynajmniej nie chodzi o to, aby spożywać zbyt małe ilości jedzenia i nieustannie odczuwać uczucie głodu. To doprowadza jedynie do frustracji. Czasem również dzieje się tak, że kilogramy – na skutek nieprzyswajania dostatecznej ilości pokarmów – nie znikają, a waga po prostu zatrzymuje się w miejscu.

Zbyt szybkie próby utraty wagi

Wielu z nas pragnie schudnąć zbyt szybko. Tymczasem powinniśmy tracić tygodniowo maksymalnie 0,5-1 kg wagi. Jeżeli ograniczysz kalorie do minimum, doprowadzisz do ogromnego obciążenia organizmu. W efekcie może dochodzić do zaniku masy mięśniowej, omdleń, problemów z koncentracją czy też do wypadania włosów. A przecież nie o to chodzi.

Picie zbyt małych ilości wody

Picie wody pomaga schudnąć! To ważna informacja dla wszystkich, którzy pragną obniżyć swoją masę ciała. Niestety, wielu z nas przyjmuje zbyt małe ilości płynów, tymczasem wskazane jest picie przynajmniej 1,5 l wody dziennie. Dzięki temu organizm może funkcjonować prawidłowo. Kiedy jesteśmy bowiem odwodnieni, nasze ciało zatrzymuje wszystkie płyny, a nasza masa bynajmniej się nie obniża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.