Odchudzanie bywa sporym wyzwaniem. Często, w jego ramach, popełniamy jednak błędy. Jeżeli więc od dłuższego czasu próbujesz schudnąć, ale nie widzisz żadnych efektów, zapoznaj się z tym artykułem. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom szybciej uzyskasz idealną figurę!

Brak regularności i pomijanie posiłków

Jednym z największych błędów w odchudzaniu jest nieregularność, jeśli chodzi o spożywanie posiłków, a także ich pomijanie. Często nic nie jemy przez wiele godzin i decydujemy się dopiero na dużą obiadokolację pod koniec dnia. Nierzadko też, zamiast normalnych posiłków, spożywamy niezdrowe przekąski. Aby tak się nie działo, warto nastawić sobie budzik o określonych godzinach, aby pamiętać o konieczności spożywania lunchu czy obiadu. Brakuje Ci czasu na przygotowywanie wszystkich posiłków? W takim razie dobrym rozwiązaniem będzie catering dietetyczny Tarnów to miasto, w którym działa przynamniej kilka tego typu firm, warto więc dobrze się rozeznać w ich ofercie.

Brak świadomości spożywanych kalorii

Często, odchudzając się, nie mamy świadomości, ile kalorii spożywamy każdego dnia. To z kolei sprawia, że możemy przyswajać ich zbyt dużo, a to z pewnością nie przyniesie nam pożądanych efektów. Mamy jednak świadomość, że przeliczanie wszystkich kalorii może zajmować sporo czasu, co stanowi kolejny argument za tym, aby przejść na dietę pudełkową – tam akurat wszystko jest dokładnie wyliczone.

Spożywanie zbyt małej ilości jedzenia

Mówi się, że co za dużo, to nie zdrowo. Co za mało – również. W odchudzaniu bynajmniej nie chodzi o to, aby spożywać zbyt małe ilości jedzenia i nieustannie odczuwać uczucie głodu. To doprowadza jedynie do frustracji. Czasem również dzieje się tak, że kilogramy – na skutek nieprzyswajania dostatecznej ilości pokarmów – nie znikają, a waga po prostu zatrzymuje się w miejscu.

Zbyt szybkie próby utraty wagi

Wielu z nas pragnie schudnąć zbyt szybko. Tymczasem powinniśmy tracić tygodniowo maksymalnie 0,5-1 kg wagi. Jeżeli ograniczysz kalorie do minimum, doprowadzisz do ogromnego obciążenia organizmu. W efekcie może dochodzić do zaniku masy mięśniowej, omdleń, problemów z koncentracją czy też do wypadania włosów. A przecież nie o to chodzi.

Picie zbyt małych ilości wody

Picie wody pomaga schudnąć! To ważna informacja dla wszystkich, którzy pragną obniżyć swoją masę ciała. Niestety, wielu z nas przyjmuje zbyt małe ilości płynów, tymczasem wskazane jest picie przynajmniej 1,5 l wody dziennie. Dzięki temu organizm może funkcjonować prawidłowo. Kiedy jesteśmy bowiem odwodnieni, nasze ciało zatrzymuje wszystkie płyny, a nasza masa bynajmniej się nie obniża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Oceń przepis*
Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.