Bardzo łatwo jest temu odczuciu ulec, co sprawia, że 1-2 filiżanki dziennie stają się standardem w naszych domach, a my coraz częściej eksperymentujemy z ziarnami, metodami parzenia czy nawet dodatkami. Co za tym idzie? Decydujemy się na odpowiedni sprzęt, który w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Dlaczego warto wybrać w tym celu ekspres przelewowy firmy Smeg? Poniżej 3 najważniejsze powody.

Możliwość dolewki ciepłej kawy

Ile razy zdarzyło się nam wpaść w wir pracy i zapomnieć o stojącej obok świeżo zaparzonej filiżance kawy? Po godzinie stawała się ona zimna i znacznie słabsza w smaku, co obniżało czerpaną przyjemność. Często też zdarzało się pewnie tak, że po wypiciu jednej kawy przychodziła ochota i potrzeba na drugą, co oznaczało ponowne odejście od wykonywanej czynności i skierowanie się w stronę ekspresu. A gdyby tak zaparzyć od razu dzbanek i dolewać sobie napoju w każdej chwili, w której mielibyśmy na nią chęć? To zarówno oszczędność czasu jak i zwiększenie komfortu, bo przecież nikt nie lubi tego uczucia, gdy kawa się kończy. Ekspres przelewowy Smeg to idealny wybór dla osób, które znają te sytuacje z autopsji i szukają na nie skutecznego rozwiązania. Płyta grzewcza znajdująca się pod szklanym dzbankiem potrafi utrzymać kawę ciepłą przez kilka godzin. Natomiast pojemność naczynia wystarcza na przygotowanie około 10 filiżanek, rozwiązując tym samym problem ciągłego chodzenia do kuchni.

Wyjątkowy design i ponadprzeciętna funkcjonalność

Produkty włoskiej firmy Smeg to prawdziwe uosobienie eleganckiego designu połączonego z solidnym wykonaniem. Ekspres przelewowy ich marki cechuje się kombinacją lśniącego korpusu ze stali nierdzewnej z chromowaną podstawką oraz dźwigną wykonaną ze stopu cynku. Utrzymany w estetyce lat 50 odznacza się umiejętnym wykorzystaniem nowoczesnych elementów tj. wyświetlacz LED oraz podświetlane przyciski. Oprócz tego dzięki dużej mocy (ok. 1000 W) jesteśmy w stanie przygotować kawę w krótkim czasie i cieszyć się jej ciepłem przez kilka, najbliższych godzin.

Łatwość w obsłudze oraz w czyszczeniu

W przeciwieństwie do innych ekspresów, szczególnie tych ciśnieniowych, ekspres przelewowy zajmuje niewiele miejsca. Ponadto jest on łatwy w obsłudze, ponieważ ogranicza się do kilku funkcji tj. ustawienie intensywności kawy i rozpoczęcie zaparzania za pomocą konkretnego przycisku. Zanim jednak rozpoczniemy przygotowywanie kawy należy uzupełnić pojemnik z wodą oraz umieścić filtr z mieloną kawą. Ekspres firmy Smeg (zob. https://iguanasklep.pl/ekspresy-do-kawy/przelewowe/smeg-1) posiada także specjalną dźwignię, dzięki której możliwe jest ustawienie automatycznego uruchomienia urządzenia. Jest to szczególnie atrakcyjny sprzęt dla osób lubiących przelewy, natomiast nie wykorzystujących w tym celu takich metod parzenia jak dripper, aeropress czy Chemex.

Jeżeli natomiast chodzi o czyszczenie sprzętu to w przypadku kamienia w komorze grzewczej wystarczy zastosować specjalistyczne tabletki, a resztę sprzętu przemyć wodą z dodatkiem płynu. Dzięki takiej profilaktyce mamy pewność, że przygotowywana przez nas kawa zachowa smak i aromat parzonych ziaren.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.